Барвінківська районна рада

Харківської області


Основні події
Керівництво
Депутатський корпус
Постійні комісії
Регламент
Рішення ради

Розпорядження
Графік прийому
Розпорядок роботи
Сільські ради
Плани роботи

Державні закупівлі

Регуляторна діяльність
Публічна інформація

Комунальна власність

Нормативно-правова база

пошук в інтернеті

 

Барвенково


 


 

 

 

 

Шановні барвінківчани !

Вітаю всіх із державним святом – Днем Конституції України!

Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості. Цей день назавжди увійшов в новітню історію нашого суспільства. Нехай демократичні засади, що були закріплені цим надзвичайно важливим документом, стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного громадянина нашої держави. Нам потрібно зробити все для того, щоб задекларовані Конституцією права та свободи стали нормою життя громадян України. Демократичний розвиток ніколи не був легким, тож наберемося терпіння та віри у те, що наступні покоління українців будуть жити у зовсім іншій країні, яку з гордістю можна буде назвати конституційно розвиненою та правовою європейською державою.
Від усього серця бажаю вам міцного здоров'я та творчого натхнення, добробуту і затишку у ваших родинах, мудрості і далекоглядності, високих досягнень, успіхів у праці та нових звершень заради реалізації принципів Основного Закону нашої Вітчизни – народовладдя, гуманізму та законності.

 

                                                                         З повагою,

Голова районної ради                                         В.С.Щолок

 

 

 

26 червня  2015 р. відбулося пленарне засідання позачергової ХХХІІ сесії Барвінківської районної ради  VI скликання. В ході пленарного засідання депутати розглянули  6  питань порядку денного.

Під час  пленарного  засідання  депутатами  схвалені   зміни до рішення районної ради  від 21 січня  2015  № 620-VІ " Про районний бюджет на 2015 рік". Згідно внесених змін, за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету переможцям обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» 2015 року, відділом освіти  будуть проведені роботи по  заміні вікон  і дверей у Гаврилівському НВК та заміні вікон на енергозберігаючі склопакети в навчальних кімнатах початкової ланки Гусарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

         За рахунок іншої субвенції  з місцевих рад в сумі 306,5 тис. грн.  планується провести оплату за виготовлення  проектно-кошторисної документації  та здійснити  капітальний ремонт м’якої покрівлі Барвінківської гімназії №1.

Депутатами надано згоду на зміну типу і перейменування загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Барвінківської районної ради Харківської області та  про закриття (ліквідацію) Курульського навчально-виховного комплексу та Африканівської  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  Барвінківської районної ради Харківської області.

Також, депутатами заслухані  інформації про внесення змін до районних програм «Розвиток загальноосвітніх навчальних закладів Барвінківського району»  на 2015-2019 роки та « Шкільний автобус».

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        24 чернвя 2015 р. Відбулося спільне засідання 3-х постійних  комісій, а саме: постійної комісії з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики та з питань взаємодії та розвитку органів місцевого самоврядування спільної власності територіальних громад міста та сіл району, постійної комісії з питань функціонування та розвитку гуманітарної сфери та постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, соцзахисту, зайнятості та праці. Участь у спільному засіданні постійних комісій взяли голова районної ради Щолок В.С., голова районної державної адміністрації Ромах В.І, заступник голови районної ради Баляса Н.В., начальник відділу освіти райдержадміністрації Коптєва Н.О., начальник фінансового управління райдержадміністрації Чухно М.В., голови сільських рад, представник районної газети «Вісті Барвінківщини».

Депутати спільної комісії розглянули питання порядку денного позачергової ХХХІІ сесії районної ради  VІ скликання, а також питання  що потребують розгляду на засіданні комісій. Так розглянуте питання  щодо оптимізації закладів освіти Барвінківського району у 2015 році.

Щорічне зменшення кількості учнів у школах району, низька наповнюваність класів, невикористання потужностей навчальних закладів привели до збільшення кількості малокомплектних шкіл, що водночас викликає подорожчання утримання одного учня  та незабезпеченість закладів на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв та ін.  В умовах державного фінансування на утримання освіти, згідно нового бюджетного законодавства,  неможливо допустити таку ситуацію коли не вистачає коштів на заробітну плату, учні навчаються у холодних класах, не вистачає коштів на забезпечення підвезення учнів, на харчування і т.д. Постійно на засіданнях комісії з питань бюджету розглядаються питання щодо виділення коштів з районного бюджету,  з бюджетів сільських рад на виконання заходів районної Програми «Шкільний автобус», на забезпечення харчування, на проведення ремонтів і т.д.

На даний час стало неможливим утримувати школу де витрати на одного учня становлять більше 30 тис.грн. при середньому показнику по Україні – 8,6 тис.грн.

         Тому, депутати спільної комісії підготували  проекти рішень та рекомендували  на розгляд на пленарному засіданні позачергової сесії  питання  про зміну типу Барвінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4  Барвінківської районної ради Харківської області в 2015 році; про закриття (ліквідацію) Курульського навчально-виховного комплексу  Барвінківської районної ради Харківської області; про закриття (ліквідацію) Африканівської  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Барвінківської районної ради Харківської області.

Також на спільному засіданні постійних комісій розглянуті питання про внесення змін до районної Програми «Розвиток загальноосвітніх  навчальних закладів Барвінківського району на 2015-2019 роки»; про внесення змін до районної Програми “Шкільний автобус ” на 2011-2015 роки,) та  про внесення змін до рішення районної ради від 21 січня 2015 року №620-VI «Про районний бюджет на 2015 рік» та додатків до нього (зі змінами) та рекомендовано проекти рішень з даних питань винести на розгляд на пленарному засіданні позачергової ХХХІІ сесії районної ради VІ скликання сесії.

 

 

24 червня 2015 р. Пленарне засідання позачергової ХХХІІ сесії районної ради VI скликання відбудеться 26 червня 2015 року о 10-00 год. в залі засідань будинку рад. Відповідне розпордження підписано голової районної ради.

 

 

 

 

Шановні колеги!

 Вітаю Вас з нагоди Професійного свята – Дня державної служби України!

Узявши все краще зі світового досвіду, стоячи міцно на засадах національних традицій і особливостей, державна служба на сьогодні є цілком розвиненою державною інституцією, без якої неможливий поступальний соціально-економічний розвиток України!

Бажаємо, щоб громадський авторитет державної служби України базувався на визнанні фаховості і прозорості, а також того, що вона виконує найзначнішу соціально-гуманітарну місію – забезпечує виконання державою усіх зобов’язань перед своїми громадянами.

Нехай наступні роки будуть сповнені творчим натхненням, життєвою енергією, добром, злагодою, впевненістю в завтрашньому дні нашої держави!

Щастя Вам, міцного здоров’я душевної рівноваги і комфорту, здійснення усіх мрій!

 

           З повагою,

                                                    Голова районної ради                                         В.С.Щолок

 

 

 

 

 

        23 червня 2015 р. у великій залі засідань районної державної адміністрації відбулися  урочисті збори з нагоди Дня державного службовця. Голова районної державної адміністрації В.І.Ромах щиро привітав колектив із святом, висловив упевненість, що кожен на своєму робочому місці виконуватиме і далі  свої функціональні обов’язки чесно, по совісті. А держава нарешті гідно оцінить труд чиновників. Зі словами привітань звернулася до присутніх і голова районної ради В.С.Щолок. Велика група держслужбовців була відзначена з нагоди професійного свята.

 

 

 

 

 

 

22 червня — День скорботи і вшанування

пам’яті жертв війни в Україні!

В День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі бою, кого замучили у таборах, кого розстріляли у в’язницях, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.

Весь світ завдячує нашому народу за хоробрість та героїзм, виявлені у боротьбі з фашизмом. Українці стали на захист своєї Батьківщини, мужньо боролися на всіх фронтах, кували перемогу в тилу, у партизанських загонах, у підпіллі на окупованій території.

Тож низький уклін захисникам рідної землі у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

 

                                                    З повагою,

Голова районної ради                                                       В.С.Щолок

 

 

 

 

 

        22 червня 2015 р. з нагоди Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні у центральній районній бібліотеці організовані  книжкові виставки «Війною палала рідна земля», «Суворими шляхами війни» огляд , «Вогонь Скорботи в серці навіки»,  проведений урок пам’яті «Пригадаймо той день…»

 

 

 

 

Шановні медичні працівники району !

            Напередонні Дня медичного працівника висловлюємо представникам найгуманнішої у світі професії найтепліші слова вдячності.

 Віримо, що найкращі традиції медичної еліти – лікарська честь і громадська відповідальність, висока моральність та інтелігентність, працьовитість і професійність – будуть тільки примножуватись та слугуватимуть на

благо народу України. 

Дозвольте побажати вам міцного здоров’я і благополуччя, так необхідних у вашій нелегкій та благородній справі,

здоров’я вашим рідним та близьким!

 

                                                                З повагою,

                                                                Голова районної ради                                                       В.С.Щолок

 

 

        19 червня 2015 р. Голова районної ради Щолок В.С. та заступник голови районної державної адміністрації О.С.Калінін взяли участь в урочистостях з нагоди Дня медичного працівника. На сцені районного Будинку культури вони тепло привітали медичних працівників району. Кращі працівники медичної сфери були відзначені грамотами та подяками.

 

16 червня 2015 р. Заступник голови районної ради Баляса Н.В. взяла участь у засіданні Районної ради з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, яке відбулося в малій залі районної державної адміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації Калініна О.С.  Начальник управління  соціального захисту населення Макаровська Л.В. ознайомила присутніх із заявами, які надійшли на розгляд. Члени ради детально розглянувши заяви, максимально виважено вирішували  питання щодо першочергового надання матеріальної допомоги хворим та малозабезпеченим громадянам, які опинилися в скрутному фінансовому становищі. Всього розглянуто 11 заяв, які вирішено позитивно.

 

15 червня 2015 р. Голова районної ради Щолок В.С. взяла участь  у зборах членів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, які відбулися у залі засідань Харківської районної ради під головуванням президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергія Чернова. На засідання були  запрошені перший заступник голови обласної ради Олена Олешко, віце-президенти Асоціації Микола Тітов та Людмила Немикіна, депутати обласної ради, керівники Харківського району Михайло Третяк та Юрій Раїна,  директор Харківського регіонального офісу з підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади Діана Баринова, голови районних рад, сільські та селищні голови, голови постійних комісій, керівники фракцій та груп облради.  

Присутні заслухали про новели у законодавстві щодо виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів; про  конкурси, проекти, гранти, спрямовані на розвиток місцевого самоврядування та про хід виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Відповідно до озвучених  даних,  у районах області об’єднання громад відбуватиметься наступним чином: у Балаклійському районі 25 територіальних громад планують об’єднатися у п’ять громад,  у Барвінківському з 13 утвориться одна,  Близнюківському  з 20 – три,  Богодухівському  з 24 – одна, Борівському з 10 – три, Валківському – 20 – дві, Великобурлуцькому з 18 – чотири, Вовчанському з 27 – чотири, Дворічанському з 14 – одна, Дергачівському з 15 – дві, Зачепилівському з 10 – одна, Зміївському з 16 – дві, Золочівському з 14 – одна, Ізюмському з 18 – одна, Кегичівському з 16 – одна, Коломацькому з 5 – одна, Красноградському з 14 – чотири, Краснокутському з 13 – одна, Куп’янському з 20 – одна, Лозівському з 18 – дві, Нововодолазькому з 15 – дві, Первомайському з 19 – одна, Печенізькому з 5 – одна, Сахновщинському з 16 – три, Харківському з 30 дев’ять, Чугуївському з 18 – три, Шевченківському з 16 – одна.  Отже із 459 громад Харківської області планується об’єднати у 62 територіальні громади.

Робочі групи продовжують діалог з громадами, тому дані щодо майбутньої кількості громад можуть дещо коливатися. Але, як наголосив Сергій Чернов, до найближчого пленарного засідання обласної ради, на якому затверджуватиметься Перспективний план (відбудеться 18 червня 2015 року), всі неузгодженості мають бути усунені. Область неодмінно має затвердити Перспективний план для того, щоб громади у 2016 році отримали додаткове фінансування. Проте план - не догма, і після його  ухвалення громади зможуть коригувати свої рішення щодо подальшого об’єднання.

 

05.06.2015 р. голова районної ради Щолок В.С. взяла участь в обласній нараді з питання підтримки та впровадження добровільного об’єднання територіальних громад  на території  Барвінківського району.

 

 

 

04-05.06.2015 р. у Бердянську пройшла  дводенна нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування, організована Українською асоціацією районних та обласних рад. Від Барвінківського  району в нараді-семінарі взяли участь голова Гусарівської сільської ради Бацій О.М., голова Іллічівської сільської сільської ради Беспалая Л.Л. та голова Великокомишуваської сільської ради Мухін А.А.  Під час зустрічі учасники розглянули питання місцевих фінансів та бюджетів в контексті бюджетної децентралізації, практичні аспекти з реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Учасники наради-семінару обговорили також  співпрацю з Луганськими й Донецькими обласними та районними радами.

 

    04 червня 2015 р. Розпочалось широкомасштабне обговорення та реалізація положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої Кабінетом Міністрів України. Друга  зустріч представників Робочої групи з підтримки та впровадження добровільного об’єднання територіальних громад на території Харківської області відбулась  на території  Барвінківського району. Очолив  засідання голова районної державної адміністрації В.І.Ромах, на яке  були запрошені голова районної ради В.С.Щолок, міський голова Бало О.О. та голови місцевих рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники виконавчого апарату районної ради.

Урядом 1 квітня 2014 року була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та затверджено План заходів з її реалізації. Відповідно до цього плану було внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, якими здійснено перший етап бюджетної децентралізації. Зміни до Бюджетного кодексу фактично є основою для стимулювання громад до об’єднання та підвищення їхньої спроможності через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. У разі об’єднання такі громади наділяються повноваженнями та ресурсами, як у міст обласного значення. Натомість територіальні громади, які не візьмуть участь у об’єднанні, залишаються осторонь цього процесу та позбавляються права на виконання делегованих державою повноважень органів місцевого самоврядування в селах, селищах, містах районного значення, що не об’єдналися. Отже, об’єднання територіальних громад є запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень. Парламентом ухвалено Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад, а Урядом для забезпечення його реалізації затверджено Методику формування спроможних територіальних. Саме ці акти визначають, яким чином має відбуватись об’єднання громад для того щоб вони стали спроможними. На сьогодні переважна більшість територіальних громад України, маючи право вирішувати питання місцевого значення, неспроможна їх виконувати через брак власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури (необхідних будівель, споруд, доріг тощо), а також брак кадрів відповідної кваліфікації. Тому значна частина питань місцевого значення не вирішується належним чином – не утримуються приміщення шкіл і лікарень та інші будівлі комунальної власності, не забезпечується благоустрій території, нічне освітлення вулиць тощо. Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його  спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення, а саме: наділення територіальних громад більшими ресурсами та  мобілізація  внутрішніх резервів. У спроможних територіальних громадах органи місцевого самоврядування мають забезпечити надання громадянам усіх необхідних публічних послуг.  Для цього необхідні приміщення для розміщення відповідних служб. У районному центрі органи місцевого самоврядування об’єднаних громад отримають існуючу інфраструктуру та повноваження, які на сьогодні є в наявності у районної державної адміністрації. Інші громади для того, щоб стати спроможними, мають бути забезпечені відповідними  приміщеннями, у першу чергу для розміщення нових служб. Голова райдержадміністрації ознайомив присутніх з  мінімальними вимогами до необхідної інфраструктури спроможної громад. Отже, важливо проводити роз’яснювальну роботу серед населення, готувати людей до життя в нових умовах.

Завершилась зустріч у форматі живого діалогу. Свої пропозиції висловили голови населених пунктів, учасники наради. На всі поставлені питання громадяни отримали відповіді.

                                

 

 

До відома !

Відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підготовки індивідуального житлового будівництва на селі» та Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року № 1211 (зі змінами та доповненнями), у Харківської області успішно реалізовується обласна Програма індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2015 роки.

 

Зазначеною Програмою визначено можливість розв'язання однієї з найважливіших проблем Харківської області – забезпечення житлом та поліпшення житлових умов населення в сільській місцевості шляхом надання сільським мешканцям довгострокових пільгових кредитів під 3 % річних та безвідсоткових кредитів сім'ям, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей, на будівництво, добудову, придбання житла та спорудження інженерних мереж (газифікація та водо забезпечення житлових будинків, електропостачання), з терміном погашення до 20 років, а молодим та неповним сім'ям – до 30 років.

 

Програма індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2015 роки впроваджується за сприяння Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради. ЇЇ реалізацію здійснює КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА НА СЕЛІ».

 

З метою подальшого ефективного кредитування у поточному році індивідуальних сільських забудовників за вищевказаною програмою, за результатами наради, яка відбулася у Департаменті агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації 14 травня 2015 року, Харківська обласна рада просить довести до жителів району інформацію про дію обласної Програми індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2015 роки.

 

ДОВІДКОВА інформація

щодо реалізації обласної програми «Власний дім»

 

Комунальне підприємство «Харківський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» створено в 1998 році на виконання Указу Президента України «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» від 27 березня 1998 року № 222/98, з метою реалізації обласної програми індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», що діє в регіоні з 1998 року.

Рішенням обласної ради від 1 березня 2012 року № 356-VI (XI сесія VI скликання) затверджена Програма «Власний дім» на період з 2012 по 2015 роки.

За даною програмою керуючись «Правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі» затверджені ПКМУ від 5 жовтня 1998 року № 1597, та регіональними правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджені рішенням обласної ради 17 червня 2010 року № 1744- V (LVIII сесія V скликання), Фонд надає пільговий довгостроковий кредит під 3 % річних на термін до 20 років залежно від віку, мешканцям сільської місцевості, які працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров'я, розташованих у межах району, та при підтвердженні своєї платоспроможності.

Платоспроможність позичальника визначається із наданих довідок про доходи членів сім'ї з забезпеченням прожитковим мінімумом кожного члена сім'ї та визначення різниці доходу, яка забезпечить повернення кредиту з відсотками.

Кредит надається для фінансування спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями та добудови незавершених житлових будинків, спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій, а також придбання незавершеного будівництвом та готового житла та його реконструкції.

Сума кредиту з урахуванням рівня платоспроможності позичальника не може перевищувати кошторисної вартості об'єкта кредитування та граничного розміру в сумі 100,0 тис. грн. для добудови, реконструкції будинку, придбання готового житла і 200,0 тис. грн. для спорудження нового житлового будинку.

 

Для підтвердження права на одержання кредиту та визначення його суми позичальник надає:

 

1) заяву на ім'я керівника виконавчого органу фонду про надання кредиту;

2) клопотання органу місцевого самоврядування про надання кредиту;

3) клопотання райдержадміністрації про надання кредиту;

4) копію паспорта громадянина України;

5) копію ідентифікаційного коду;

6) довідку про склад сім'ї (із сільської ради);

7) документи, необхідні для визначення рівня платоспроможності позичальника (довідку про доходи позичальника і членів його сім'ї, одержані за попередні 12 місяців);

8) довідку, видану органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, про наявність (або відсутність) приватного житла (з БТІ по 31.12.2012 р. та з Держреєстра з 01.01.2013 р. по теперішній час);

9) копію документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків придбання житла);

10) проектно-кошторисну документацію або будівельний паспорт (крім випадків придбання житла);

11) довідку про працевлаштування;

12) заяву власника житла чи об'єкта незавершеного житлового будівництва про згоду продати його із зазначенням погоджених з позичальником ціни та інших істотних умов договору купівлі-продажу (в разі придбання житла);

13) договір поруки завірений нотаріусом (двох громадян);

14) довідку про доходи за останні 12 місяців поручителів.

     За більш детальною інформацією можна звертатись за адресою: м.Харків, Держпром, 1 під'їзд, 5 поверх, тел.: (057) 705-19-65; (057/) 705-19-66.

 

 

02 червня 2015 р.  голова районної ради Щолок В.С. взяла участь в обласній селекторній нараді стосовно проведення консультацій щодо визначення адміністративних центрів та меж спроможних територіальних громад.