Барвінківська районна рада

Харківської області


Основні події
Керівництво
Депутатський корпус
Постійні комісії
Регламент
Рішення ради

Розпорядження
Графік прийому
Розпорядок роботи
Сільські ради
Плани роботи

Державні закупівлі

Регуляторна діяльність
Публічна інформація

Комунальна власність

Нормативно-правова база

пошук в інтернеті

 

Барвенково


 


 

  31 березня 2016 року Всеукраїнська асоціація районних та обласних рад направила звернення до Прем’єр-міністра України з метою домогтися сприяння у недопущенні звуження повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надрокористування. (Ознайомитись...)

 

 

    28 та 29 березня 2016 року  Заступник голови районної ради Ухань В.М. та начальник юридичного відділу виконавчого апарату районної ради Малемоненко М.А. взяли участь у тренінгах, які відбулися  в Дніпропетровській обласній раді для посадових осіб районних та обласних рад Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Харківської, Кіровоградської, Запорізької областей. Захід  було організовано Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку, за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

    З вітальним словом до учасників тренінгу звернулися заступник голови Секретаріату УАРОР-Директор Центру сприяння сталому територіальному розвитку Секретаріату УАРОР Ірина Кордуба, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, головний спеціаліст відділу взаємодії з органами місцевої влади Департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Лідія Євтушенко, яка також проінформувала учасників про досягнення та виклики реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

    Під час заходу учасники тренінгу набували знання та навики з наступних питань:

- організаційно-правова та кадрова робота, а саме практичні питання «антикорупційного» декларування у 2016 році, правові аспекти нормотворчої діяльності у органі місцевого самоврядування;

- управління спільним майном територіальних громад;

- освітня та медична субвенція у 2016 році;

- розробка та супровід програм проектів та заходів, які фінансуються з місцевих бюджетів, залучення коштів для реалізації місцевих та регіональних програм, зокрема щодо функціонування Державного фонду регіонального розвитку;

- взаємодія з громадськістю та висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування.

    Найбільше учасників тренінгу цікавило питання подальшого функціонування та бюджетного забезпечення районних рад і підконтрольних їм установ, організацій, підприємств під час добровільного об’єднання громад.  На що організатори заходу гарантували проведення в найближчий час семінару з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

За підсумками заходу учасники тренінгу отримали сертифікати про участь.

 

 

 

 

      24 березня 2016 року Заступник голови районної ради Ухань В.М. прийняв участь у нараді з питань «верифікації пільг» внутрішньо переміщених громадян, яку провів заступник голови райдержадміністрації С.М.Казьонний. В нараді взяли участь начальники підрозділів Барвінківської райдержадміністрації. Проведені заходи щодо уточнення списків зареєстрованих осіб, що вимушено переселяються до району.

 

23 березня 2016 року Голова районної ради В.С.Щолок, разом з головами сільських рад,  прийняла участь у нараді з обговорення пріоритетних питань тижня, яка була  проведена під головуванням  голови райдержадміністрації В.І.Ромах. Були обговорені питання   вжиття невідкладних заходів щодо покращення показників з відбору громадян на військову службу за контрактом у рамках виконання доручення Президента України від 05 лютого 2016 року № 03-01/255; проведений  аналіз стану наповнення бюджетів та відпрацювання чіткого алгоритму отримання заборгованих коштів та   рівня готовності органів місцевого самоврядування до виконання повноважень з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухомість та бізнесу тощо.

 

 

 

 17 березня 2016 року Під головуванням заступника голови райдержадміністрації С.М.Казьонного відбулося засідання районної Ради з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення при райдержадміністрації, в  якому   взяв участь заступник голови районної ради Ухань В.М.   Розглянуто звернення чотирьох громадян району, які опинилися у скрутному становищі через хворобу чи інші непередбачувані обставини. Усі звернення вирішені позитивно, надана матеріальна допомога на загальну суму 2 700 грн.

 

 

17 березня 2016 року  Заступник голови районної ради Ухань В.М. прийняв участь у  нараді з питань «верифікації пільг» внутрішньо переміщених громадян, яку провів  заступник голови райдержадміністрації С.М.Казьонний. Проводяться  заходи щодо уточнення списків зареєстрованих осіб, що вимушено переселяються до району. Йдеться передусім про верифікацію даних тих осіб, які не можуть підтвердити свій статусне проживають за місцем реєстрації, або не повідомили органи соціальної допомоги про зміну фактичної адреси проживання, і не переоформили свої документи.

 

 

 

  15 березня 2016 року  Заступник голови районної ради Ухань В.М. прийняв участь у засіданні   районної робочої групи по розгляду спірних та неврегульованих питань щодо призначення субсидій та інших видів допомог, яке відбулося під головуванням заступника голови райдержадміністрації С.М.Казьонного. Робочою групою розглянуто  73 справи. Після детального перегляду поданих документів по всіх зверненнях прийняті позитивні рішення.

 

 

 

 

 

Обласна рада за підтримки німецького уряду зможе розширити коло реалізованих на Харківщині проектів

 Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Людмила Немикіна зустрілася сьогодні з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» на чолі з менеджером проекту Рене фон Прондцинскі.

 «GIZ», за словами учасників зустрічі, реалізує програму «Спеціальна ініціатива «Україна», що фінансується німецьким урядом. В рамках програми передбачається реалізація кількох компонентів:

 • зміцнення державних і муніципальних суб'єктів, що надають послуги тимчасово переміщеним особам;

• поліпшення важливої муніципальної інфраструктури;

• надання психологічної підтримки тимчасово переміщеним особам та їх інтеграція в приймаючих громадах.

 Людмила Немикіна розповіла про проекти та програми, що втілюються на Харківщині спільно з міжнародними організаціями, а також про обласний конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє».

 «1 539 заявок подано цьогоріч на обласний конкурс міні-проектів. На його фінансування з обласного бюджету буде направлено 26 мільйонів гривень. Пріоритетні напрями конкурсу - енергоефективність, екологічна та соціальна тематика. Переможців конкурсу маємо визначити до 10 квітня», - зазначила Людмила Немикіна.

 Рене фон Прондцинскі зауважив, що такі акценти цілком співпадають з пріоритетами діяльності «GIZ». «Ми б могли підтримати якісні проекти, яким не вдалося перемогти у вашому конкурсі», - зазначив він.

 Як зазначила Людмила Немикіна, діяльність «GIZ» та обласної ради може доповнювати існуючі домовленості з провідними вишами Харківщини. Так, підвищення кваліфікації психологів та соціальних працівників може здійснюватися спільно з ХНУ ім.Каразіна; підтримка муніципалітетів та розвиток соціальної інфраструктури – з Харківським національним університетом міського господарства ім.О.Бекетова, бізнес-планування громад з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб – разом з ХНЕУ ім.С.Кузнеця.

 Зважаючи на широке коло спільних задач, Людмила Немикіна запропонувала підготувати та підписати Меморандум про співпрацю, у якому знайдуть відображення майбутні плани.

 Німецькі колеги цілком підтримали цю ідею, що, на їх думку, дозволить чітко визначити першочергові пріоритети та підтримати громади Харківщини саме там, де вони цього найбільше потребують. (Інформація з офіційного сайту Харківської обласної ради)

 

 

Розпочато відбір інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку

До 11 квітня 2016 року триватиме конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році.

 У конкурсному відборі беруть участь підготовлені місцевими і центральними органами влади та органами місцевого самоврядування інвестиційні проекти і програми. Для участі заявникам необхідно подати регіональній комісії проекти разом з відповідним пакетом документів.

 Інвестиційні програми і проекти повинні відповідати одній з таких умов:

відповідність пріоритетам, визначених у Плані  заходів на 2015-2017 роки з реалізації стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року;

впровадження інвестиційних програм і проектів як проектів співробітництва територіальних громад;

підтримка добровільно об’єднаних територіальних громад.

 Основними умовами відбору регіональною комісією інвестиційних програм і проектів є їх відповідність пункту 6 Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, а також таким критеріям:

для інвестиційних програм і проектів, які передбачають будівництво, - наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації;

календарний план реалізації становить від одного до трьох років;

співфінансування з місцевих бюджетів на рівні 10 відсотків;

спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 Для участі у відборі конкурсантам слід подати наступні документи:

супровідний лист з переліком інвестиційних програм і проектів за формою (додаток 3), встановленою Мінрегіоном (Наказ від 24.04.2015 №80),

відповідні документи, які визначені Мінрегіоном (Наказ від 24.04.2015 №80) (додаток 1, 2).

 Всі документи підписуються заявником та подаються в трьох примірниках у паперовій формі та в сканованому вигляді на адресу електронної пошти: demv-kv@sp.kh.gov.ua.

 Одночасно, заявники до 11 квітня 2016 року розміщують інвестиційні програми і проекти у електронній формі на відповідній сторінці офіційного веб-сайту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (htpp://dfrr.minregion.gov.ua).

 Місце прийому документів: м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром,    3 під’їзд, 8 поверх, Департамент економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, кабінет 803.

 Телефони для довідок: 057-705-10-19, 057-705-10-37.

 Додатки:

Перелік документів, які подаються для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Форма інвестиційної програми і проекту регіонального розвитку, що може реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Форма переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році.

Технічні завдання до проектів регіонального розвитку. (Інформація з офіційного сайту Харківської обласної ради)

 

До Конкурсного комітету «Разом в майбутнє» надійшло 1539 заявок

 9 березня закінчився прийом заявок на участь в обласному конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». І до 8 квітня Конкурсний комітет розглядатиме та оцінюватиме отримані міні-проекти, після чого буде оголошено переможців. Людмила Немикіна зазначила, що цьогоріч активну участь в конкурсі взяли всі без виключення райони та міста обласного значення Харківщини. Найбільш активною була Лозова – від неї надійшло 123 заявки. За попереднім розглядом, найчисельнішою за кількістю отриманих заявок стала номінація «Енергоефективність та енергозбереження», вона склала майже дві третини міні-проектів. На другому місці – «Чисте довкілля», на третьому – «Добробут громад».(Інформація з офіційного сайту Харківської обласної ради)

 

 

 

Прокуратура інформує...

З зали суду

Віктимна поведінка, як передумова злочину

Теорія кримінального права значну увагу приділяє поведінці жертви (потерпілого) злочину. У зв’язку з цим виникло поняття віктимної поведінки, яка уявляю собою вчинки або дії людини, що так чи інакше провокують заподіяти йому шкоду. Як правило, така поведінка людина використовує для того, щоб:  спровокувати злочинця на вчинення певних дій;  створити обстановку вигідну для нападу;  привернути увагу.

Причиною однієї з крадіжок, вчинених на території району стала класична віктимна поведінка потерпілого.

Так, гр.С., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння на вулиці познайомився з невідомим хлопцем гр.П. також «напідпитку» та запросив його в гості для спільного «продовження банкету». Спілкування проходило невимушено та приязно. Коли ж привітний господар втомився та заснув, новий знайомий максимально вигідно завершив знайомство: викрав гроші та техніку. Крадій викритий та постав перед судом, обвинувальним вироком якого засуджений до реальної міри покарання у вигляді обмеження волі.

Звісно жодна модель поведінки потерпілої особи  не звільняє злочинця від кримінальної відповідальності, але можна уникнути багатьох проблем та неприємностей лише банальною обережністю. Тож будьте уважні.

 

З зали суду

І знову алкоголь серед основних факторів злочинності.

Алкоголь неоднозначно впливає на психофізіологічні процеси людини. Не кажучи вже про загальне отруєння організму, він провокує досить різновекторну поведінку: від безмежної ейфорії та безтурботності до різноманітних розладів психіки агресивного забарвлення.

Іноді саме алкоголь, точніше його надмірне вживання, стає ключовим фактором, який штовхає на злочинний шлях.

Прикладом цього став випадок, який трапився на території району. Так, у грудні минулого року гр.С., будучи вже неабияк напідпитку, під час чергового «святкування», з відомої лише йому причини заподіяв легкі тілесні ушкодження «господарю свята».

За кілька годин, все той же гр.С., підігрітий черговою порцією спиртного, скоїв розбійний напад на іншого, так би мовити товариша – гр.В., та заволодів його грошовими коштами.

Згодом, того ж дня, гр.С. сподобався верхній одяг потерпілого В. Під впливом хмелю наш «герой дня» скоїв ще й грабіж: відкрито заволодів майном товариша по чарці.

Хто знає, як би склалася доля гр.С., якби він того дня залишився тверезим. Однак на теперішній час останньому повідомлено про підозру, взято під варту, за результатами досудового розслідування обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні спрямовано до суду для розгляду по суті.

Можливо цей приклад, дозволить хоча б комусь зрозуміти, що алкоголь нічого не дає людині,  окрім дурману, а натомість може забрати все: час, гроші, повагу, совість, здоров’я, свободу, або й навіть життя…

 

Неочікувана складова дружби

Серед загальних тлумачень дружби наводять таке: це безкорисливі особисті взаємовідносини між людьми, засновані на довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях. Для розвитку дружби можуть бути необхідні: взаємна симпатія (приємність взаємного спілкування), взаєморозуміння, відкритість, відвертість, щирість і безкорисливість, довірчість, спільність інтересів і захоплень, ціннісно-орієнтаційна єдність. Спростовують ці тези мешканці нашого району.

Так, гр.Н. тривалий час підтримували з гр.С. та Л., як здавалося, дружні стосунки, міцно засновані на ґрунті спільних регулярних гулянок.

Одного прекрасного дня (у грудні минулого року) гр.С.та Л. вирішили взяти щось зайве та непотрібне, що, як то кажуть, «що погано лежить» у свого вірного друзяки та прогуляти вже потайки від останнього. Сказано – зроблено.

Все таємне стає відомим, тому й цей випадок виплив назовні. А потерпілий – гр.Н. – не розгубився і за кілька днів, керуючись правилом: око за око зуб за зуб, також «забрав зайве» у друга – гр.С.

За результатами грудневих подій всі втрьох друзі судимі за таємне викрадення чужого майна.

Можливо у цьому і є сенс дружби, адже вона пройшла перевірку часом, обставинами і, напевно, стала міцнішою. Кожний розуміє поняття «дружби» по-своєму, а тому і отримує від неї своє.

 

 «Золоті руки» – дар чи покарання?

Напевно ще з тих часів, коли людство почало освоювати ремесла та долучатися до мистецтва, виник вислів «золоті руки».

Ця метафора міцно ввійшла у наш словообіг та викликає виключно позитивні асоціації з вправними майстрами.

Однак цьогорічний випадок на території району вщент «розвінчав» цей стереотип.

Так, громадянин К. на власній присадибній ділянці знайшов металевий виріб, який вдома переробив на «самопал». Саморобну зброю наш «майстер на всі руки» зберігав та носив при собі для самооборони. У подальшому «самопал» виявили та вилучили співробітники поліції, а висновком експерта він визнаний вогнепальною зброєю, поводження з якою без передбаченого законом дозволу підпадає під дію Кримінального кодексу України.

І все  б закінчилось добре, якби гр.К. проявляв свою майстерність в інших галузях.

Але вироком суду останній визнаний винним у незаконному поводженні зі зброєю та засуджений до покарання у вигляді позбавлення волі.

 

«Сімейні узи»

Сім’я у глобальному сенсі позиціонується як підвалина будь-якого суспільства, а для кожного з нас – це найрідніші та найближчі люди, «фортеця» від усіх негод, «мала Батьківщина». Міцна велика родина у наші часи – рідкість, а подекуди її вважають анахронізмом, і це досить сумно. Адже будь-яка країна, будь-яка цивілізація тримається саме на родинних цінностях. Самотність – стан притаманний переважно тваринному світу, і то не всім різновидам.

Але, як виявилося, у всіх різні цінності у житті.

Так, гр.С., нехтуючи цими сумнівними стереотипними цінностями, вирішила, що її рідному брату зовсім ні до чого його бензопила. Їй то це майно також без потреби. А ось гроші, отримані від продажу, згодяться. Однак просити пилку, чи інше майно, чи знову ж таки гроші у любого родича не здогадалася чи не схотіла. Гр.С. вирішила діяти звичними для себе методами: «експропріювала» майно, продала і придбала «найріднішій людині» - собі – спиртне.

Невипадково сім’ю вважають суспільством у мініатюрі, цей випадок показав наглядно взаємозв’язок між нехтуванням родинними цінностями, суспільною мораллю та нормами кримінального законодавства.

Гр.С. засуджена за вчинення таємного викрадення чужого майна до покарання у вигляді громадських робіт, а чи відновить вона довіру близької людини покаже час.

 

 

 

 

Прокуратура інформує

 

 

 

Барвінківський районний військовий комісаріат інформує...

Харківський обласний військовий комісаріат запрошує всіх бажаючих на військову службу за контрактом у Збройних Силах України. Уся інформація щодо умов оплати праці, прийому на службу та системи соціального захисту військових-контрактників – у інфографіці:

 

 

 

 

 

 

 

04 березня 2016 року На прихід весни всі чекають з особливим нетерпінням,  солодким трепетом і неприхованим хвилюванням. День 8 Березня,  знаний як Міжнародний Жіночий День, є справжнім святом. І хочеться бути найкрасивішою і найдобрішою, і дарувати усім особам прекрасної половини людства квіти, подарунки і посміхатися.

Саме сьогодні, 04 березня, в районному Будинку культури панував справжній весняний та святковий настрій: на кожному кроці від чоловіків на адресу прекрасних жінок лунали компліменти та теплі вітання зі святом весни - 8 Березня.    

У ході офіційної частини свята голова  районної ради  В.С. Щолок, перший заступник голови районної державної адміністрації О.С. Калінін, міський голова О.О. Бало тепло привітали представниць прекрасної статі зі святом, побажали всім любові, добробуту, мирного неба й усяких гараздів.

На сцену були запрошені чарівні представниці Барвінківщини, яким за вагомий особистий внесок в економічний, соціальний і культурний розвиток району та з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня керівники району вручили спільні  Почесні Грамоти голови районної державної адміністрації та районної ради і цінні подарунки.

«Винуватицям» цього свята аматори Барвінківщини подарували святковий концерт.

 

 

 

Зі святом Вас! Дорогі жінки!

 

Щиросердечно вітаю вас із прекрасним святом весни

 Міжнародним жіночим днем!

Цей день є символом усього найкращого в нашому житті – сердечності, доброти, любові, радості і тепла.

Ви робите цей світ прекрасним і добрим, сповненим усмішками й радістю. Чоловіки завжди схилятимуть голови перед вашою чарівністю, ніжністю, красою. Саме жінка дає життя і є берегинею найбільших його цінностей, вона підтримує тепло родинного вогнища, береже сімейні традиції і передає їх наступним поколінням.

  Нехай цей весняний день завжди дарує Вам тепло сонячних променів та ніжність перших весняних квітів.

Бажаю Вам, дорогі жінки  , міцного здоров’я, невичерпної творчої енергії, добра й упевненості у своїх силах, розуміння, кохання та вірності Ваших близьких.

З повагою, голова районної ради                            В.С. Щолок

 

 

 

02 березня 2016 року відбулося пленарне засідання V сесії Барвінківської районної ради  VIІ скликання.

        Перед початком розгляду питань порядку денного про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території,  депутатів та запрошених проінформували начальник Барвінківського відділу Лозівської  місцевої  прокуратури Харківської області Ткаченко О.В. та начальник Барвінківського відділення поліції Балаклійського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Харківській області Туренко А.М. Підбиваючи підсумки минулого бюджетного року, депутати затвердити  звіт про виконання районного бюджету за 2015 рік, заслухали та схвалили інформацію голови Барвінківської  районної державної адміністрації  Ромах В.І.  про  виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2015 рік  та затвердили аналогічну програму на новий термін.

        Депутати також внесли зміни до районного бюджету на 2016 рік. Здійснено розподіл вільних залишків коштів загального фонду на 01.01.2016

року в сумі 1,6 млн. грн., які були направлені на потреби закладів охорони здоров’я, освіти, ремонт приміщень загальноосвітних шкіл, на фінансову підтримку та на проведення заходів за участі районної організації ветеранів, районної спілки інвалідів, громадських організацій «Союз Чорнобиль України» та на фінансування заходів ряду районних програм.

        В ході  пленарного засідання депутати заслухали та схвалили інформації про підсумки виконання 7 районних програм та затвердили аналогічні програми на новий термін.

        На сесії депутати також  прийняли і низку рішень щодо управління майном спільної власності територіальних громад  міста  та сіл району.

                         

  

       

       

02 березня 2016 року  голова районної ради Щолок В.С., разом з головою районної державної адміністрації В.І.Ромахом провели нараду,  за  участю першого заступника голови районної державної адміністрації О.С. Калініна,  міського та сільських голів.              

          На нараду також були  запрошені Зонов С.О., начальник Барвінківського віділленя Ізюмської об’єднаної  державної податкової інспекції  Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, Безуглий О.В., доцент кафедри місцевого самоврядування, Харківського регiонального iнституту державного управлiння Нацiонально академiї державного управлiння при Президентовi України,  Жудіна І.В., завідувач Барвінківського районного сектору Головного управління державної міграційної служби України в Харківській області, члени постійної комісії з питань функціонування та розвитку АПК та земельних відносин Барвінківської районної ради VІІ скликання.

        Під час наради були розглянуті питання  про стан  використання земельних паїв громадянами, які обробляють земельні паї самостійно,  декларування доходів та сплату ними обов’язкових платежів до бюджету та про передачу місцевим радам функцій з державної реєстрації нерухомого майна, юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.